eTwinning: New year cards

Σήμερα  τελείωσε  το etwinning  πρόγραμμα  “new year cards” και αποκτήσαμε την πρώτη μας eTwinning ετικέτα. Οι μαθητές  μας αντάλλαξαν κάρτες  με ευχές  για την καινούργια χρόνια με 16 σχολεία από 12 ευρωπαϊκές  χώρες. Τις κάρτες  που λάβαμε  τις εκθέσαμε στο εργαστήριο  φυσικής του σχολείου μας και σήμερα  κάθε  μαθητής  πήρε από μια κάρτα  ως αναμνηστικό του προγράμματος.  Όσοι μαθητές  επέλεξαν  να στείλουν  στοιχεία  επικοινωνίας  βρήκαν καινούριους  φίλους και τους ευχόμαστε  μέσα από αυτήν την επικοινωνία να διευρύνουν τους ορίζοντες των γνώσεων τους βελτιώνοντας  συγχρόνως   τα αγγλικά τους .

New_year_cards