Christmas wishes

Στο etwinning πρόγραμμα “Christmas wishes” συνεργαστήκαμε 11 σχολεία από  9 διαφορετικές χώρες: Το σχολείο μας  και το σχολείο Stepanavan high school  της Αρμενίας είμασταν οι ιδρυτές του προγράμματος. Τα σχολεία που συνεργαστήκαμε ήσαν:

Christmas and New Year Wishes

Στο etwinning project “Christmas and new year wishes ” συνεργαστήκαμε με το σχολείο J?rvenp??n lukio, J?rvenp??, στην Φινλανδία. Οι μαθητές έγραψαν  για τα χριστουγεννιάτικα, πρωτοχρονιάτικα ήθη και έθιμα στις χώρες τους  και αντάλλαξαν ευχές.

Tr.2019.Gr

Κάθε χρόνο επιλέγουμε να ανταλλάξουμε γράμματα και κάρτες με κάποιο σχολείο στην Τουρκία γιατί πιστεύουμε στην ελληνοτουρκική φιλία.   Αυτήν την χρονιά μέσω  του etwinning ήρθαμε σε επαφή  με το σχολείο De?irmenk?y ?MKB ?ok Programl? Anadolu Lisesi,  που βρίσκεται στην Σηλυβρία.  Οι μαθητές μας εργάστηκαν με υπευθυνότητα και χαρά.

Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων- Ωρες υποδοχής

Σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε να ενημερώνεστε για την πρόοδο των παιδιών σας κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα. Εννοείται ότι μπορείτε να ενημερώνεστε και οποιαδήποτε άλλη στιγμή, εφόσον ο εκπαιδευτικός είναι παρών ή κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας.  ΩΡΕΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ

Παιχνίδια με τη φυσική 2019

Στο πλαίσιο των δημιουργικών εργασιών οι μαθητές του Β4 επέλεξαν να φτιάξουν επιτραπέζια παιχνίδια στο μάθημα της Φυσικής Γενικής Παιδείας της Β Λυκείου. Έθεσαν κανόνες, έφτιαξαν ερωτήσεις και ασκήσεις.

Αργυρό Μετάλλιο για τον μαθητή μας Παναγιώτη Θεοδωρόπουλο !!!

Νέα επιτυχία για τον μαθητή μας της Γ Λυκείου Παναγιώτη Θεοδωρόπουλο: ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ !!! Στόχος τώρα η 6άδα της εθνικής ομάδας. Καλή επιτυχία! Ακολουθεί το video της απονομής.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Θέλουμε να συγχαρούμε το μαθητή μας της Γ’ τάξης ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟ για την επιτυχία του στον Διαγωνισμό Ευκλείδη και την πρόκρισή του στην 36η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ που θα διεξαχθεί το Σάββατο 23/2/2019 με στόχο την 6άδα που θα συγκροτήσει την Εθνική Ομάδα της χώρας μας. Να του ευχηθούμε ολόψυχα καλή επιτυχία!!!