Christmas wishes

Στο etwinning πρόγραμμα “Christmas wishes” συνεργαστήκαμε 11 σχολεία από  9 διαφορετικές χώρες: Το σχολείο μας  και το σχολείο Stepanavan high school  της Αρμενίας είμασταν οι ιδρυτές του προγράμματος. Τα σχολεία που συνεργαστήκαμε ήσαν:

Christmas and New Year Wishes

Στο etwinning project “Christmas and new year wishes ” συνεργαστήκαμε με το σχολείο J?rvenp??n lukio, J?rvenp??, στην Φινλανδία. Οι μαθητές έγραψαν  για τα χριστουγεννιάτικα, πρωτοχρονιάτικα ήθη και έθιμα στις χώρες τους  και αντάλλαξαν ευχές.

Tr.2019.Gr

Κάθε χρόνο επιλέγουμε να ανταλλάξουμε γράμματα και κάρτες με κάποιο σχολείο στην Τουρκία γιατί πιστεύουμε στην ελληνοτουρκική φιλία.   Αυτήν την χρονιά μέσω  του etwinning ήρθαμε σε επαφή  με το σχολείο De?irmenk?y ?MKB ?ok Programl? Anadolu Lisesi,  που βρίσκεται στην Σηλυβρία.  Οι μαθητές μας εργάστηκαν με υπευθυνότητα και χαρά.