Πρόγραμμα πολιτιστικών ανταλλαγών

cultural exchange

Ανταποκρινόμενοι, με μεγάλη χαρά, στο αίτημα της κ. Jennifer Bunting  ξεκινήσαμε την συνεργασία μας με μαθητές του σχολείου Harmony School of Innovation Garland  (facebook). Δεκαεπτά μαθητές μας ήδη έστειλαν τα πρώτα γράμματα επικοινωνίας στους καινούργιους φίλους τους στο Τέξας των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής και περιμένουν με ανυπομονησία τα δικά τους. Οι μαθητές θα μιλήσουν για την σχολική ζωή, την οικογένεια τους,  τις παραδόσεις του τόπου μας και για τις δραστηριότητες με τις οποίες  ασχολούνται  τον ελεύθερο χρόνο τους.

Αυτή η  πολιτιστική ανταλλαγή προσδοκούμε  να ανοίξει την πόρτα σε μια μακρόχρονη φιλία.

Η συνεργασία των υπεύθυνων καθηγητριών Jennifer Bunting και Παπανδρέου Σωτηρίας γίνεται μέσω της ηλεκτρονικής βάσης epals.

Κατηγορία: epalsΜε ετικέτα: