Έναρξη σχολικής χρονιάς – αγιασμός

Τη Δευτέρα 14-9-2020 έχει οριστεί η έναρξη του σχολικού έτους. Καλούνται οι μαθητές του σχολείου μας να προσέλθουν φορώντας τις μάσκες τους για να ενημερωθούν για τους έκτακτους κανόνες λειτουργίας του σχολείου λόγω κορωναϊού, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα για την αποφυγή συνωστισμού:

Α΄τάξη : 9 π.μ.
Β΄τάξη : 10 π.μ.
Γ΄τάξη : 11 π.μ.

Επιπλέον, οι μαθητές να προσέλθουν με τις τσάντες τους διότι θα πραγματοποιηθεί και η διανομή των βιβλίων.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 15 – 9 – 2020 στις 9 π.μ. σύμφωνα με τους νέους κανόνες που θα ανακοινωθούν τη Δευτέρα.

Η διευθύντρια, ο σύλλογος διδασκόντων και το προσωπικό του σχολείου, σας εύχονται ολόψυχα μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.