logo_football

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας Θανάση Γιανναράκη, Γιώργο Μανωλάκη, Γιώργο Νεοφυτίδη, Γιώργο Ξενιτίδη και Θωμά Τσιμπούκα

UEFA_UDER17

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας επιθυμούμε να εκφράσουμε θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας Θανάση Γιανναράκη, Γιώργο Μανωλάκη, Γιώργο Νεοφυτίδη, Γιώργο Ξενιτίδη και Θωμά Τσιμπούκα, παίκτες του Ολυμπιακού, οι οποίοι συμμετείχαν στην Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου Παίδων και εκπροσώπησαν τη χώρα μας στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που έγινε στην Ισλανδία (22-27 Σεπτεμβρίου 2015). Οι παίδες της εθνικής μας υπό την καθοδήγηση του ομοσπονδιακού προπονητή Βασίλη Γεωργόπουλου σημείωσαν νίκη επί του Καζακστάν (0-6), ενώ σε ισοπαλία κατέληξαν οι αγώνες με τη Δανία (0-0) και τη διοργανώτρια Ισλανδία (1-1). Επάξια λοιπόν προκρίθηκαν για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στη Γερμανία τον ερχόμενο Μάρτιο. Τους ευχόμαστε όλοι μας ολόψυχα καλή επιτυχία!