Τίτλοι τέλους για τη φετινή χρονιά με ένα ακόμη πρωτάθλημα!

Οι Έφηβοι του Ολυμπιακού κατέκτησαν το φετινό πρωτάθλημα Super League Κ17 για τέταρτη φορά στην ιστορία της ομάδας με νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης το Σάββατο 20 Μαΐου στο στάδιο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στην Τρίπολη. Καθοριστικής σημασίας το γκολ του μαθητή μας Άκη Τσιριγώτη στο 82΄, που οδήγησε τον αγώνα σε ισοπαλία 1-1 και στα πέναλτι με το αίσιο αποτέλεσμα 4-1. Ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές της Κ17 οι μαθητές μας Γκοτζαμανίδης Νικόλαος, Ντουμάνης Παρασκευάς, Νεοφυτίδης Γιώργος, Φυτόπουλος Δημήτριος, Σταυρόπουλος Ιάσονας, Ζιάκας Δημήτριος, Τσιριγώτης Θεόδωρος, Αντωνόπουλος Νικόλαος, Κακάμης Αθανάσιος και Παπαγεωργίου Βασίλειος. Η πολύ σημαντική διάκριση τους επιτρέπει συμμετοχή και στο ευρωπαϊκό UEFA Youth League την επόμενη χρονιά.

Τους συγχαίρουμε για τη σκληρή προσπάθεια και την επιτυχία!

Τους καμαρώνουμε και τους ευχόμαστε πάντα ό,τι καλύτερο!