Εγγραφές μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-2024

Για να ολοκληρωθεί η εγγραφή των μαθητών/τριών στο Λύκειο για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πρέπει να κατατεθεί στο σχολείο η ακόλουθη αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά, ανάλογα με την περίπτωση:

ΑΙΤΗΣΗ σε doc                ΑΙΤΗΣΗ σε pdf

Υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα    (σε doc)      (σε pdf)

Επιπλέον:

Για την A΄ Τάξη

1. Φωτοαντίγραφο και των δύο όψεων της αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας.
    Για τους/τις μαθητές/τριες, που δεν είναι εγγεγραμμένοι/ες στα Μητρώα Δήμου/Δημοτικής Ενότητας της χώρας,
    πρέπει να κατατίθεται στη σχολική μονάδα Πιστοποιητικό από τη χώρα που είναι εγγεγραμμένοι θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο στην ελληνική γλώσσα.
    Τα παραπάνω δικαιολογητικά ο κηδεμόνας τα καταθέτει με κάθε πρόσφορο τρόπο στη
  2. Aτομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας  (Συμπληρώνεται από ιατρό και προσκομίζεταιαπό τον κηδεμόνα στο σχολείο έως 30-9-2023 και ισχύει και για τα τρία έτη φοίτησης)

Για τη Β΄ και τη Γ΄ τάξη

1. Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας εφόσον  έχει αλλάξει ταυτότητα.
  2. Υπεύθυνες Δηλώσεις:
    Κηδεμόνα-Α  (είναι αυτός που έκανε την ηλεκτρονική δήλωση) και
    Κηδεμόνα-Β   (είναι ο έτερος κηδεμόνας)
    Οι δηλώσεις αυτές θα κατατεθούν μόνο στην περίπτωση που τον Μάιο – Ιούνιο,
    πριν την έναρξη των ηλεκτρονικών εγγραφών, δεν είχαν κατατεθεί στο σχολείο.
  3.  Όσοι μαθητές/τριες ήρθαν με μετεγγραφή, να ζητήσουν από το προηγούμενο σχολείο τους το Ατομικό τους Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας και να το προσκομίσουν στο σχολείο. Επίσης μπορούν να ζητήσουν από το προηγούμενο σχολείο τους να μας το στείλει απευθείας με email (mail@3lyk-vyron.att.sch.gr).
    Τα παραπάνω δικαιολογητικά ο κηδεμόνας τα καταθέτει με κάθε πρόσφορο τρόπο στη Διεύθυνση του σχολείου μέχρι την έναρξη των μαθημάτων του σχολικού έτους (11-9-2023).

Η δήλωση για την Ομάδα Προσανατολισμού Β και Γ τάξεων μπορεί να τροποποιηθεί μέχρι την έναρξη των μαθημάτων για τμήματα που ήδη λειτουργούν, λαμβανομένου υπόψη του ελάχιστου και του μέγιστου αριθμού μαθητών ανά τάξη.
Η δήλωση για
αλλαγή της Ομάδας Προσανατολισμού γίνεται στο σχολείο και ύστερα από συνεννόηση με τον Διευθυντή.