Ανακοίνωση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Λυκείου

Αγαπητοί γονείς,

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Λυκείου σας εύχεται από καρδιάς «Καλή Σχολική Χρονιά, εποικοδομητική και με υγεία».

Έχοντας όλοι βιώσει την θλίψη για την βιβλική καταστροφή που έχει υποστεί η Θεσσαλία, η Ομοσπονδία Συλλόγου Γονέων Πειραιά, αποφάσισε να συμπαρασταθεί εμπράκτως στους πληγέντες μαζεύοντας είδη πρώτης ανάγκης (όπως αναφέρονται παρακάτω), προκειμένου να διευκολυνθεί κάπως η ζωή των συνανθρώπων μας.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, έχοντας πάντα ως γνώμονα την αλληλεγγύη μας στον άνθρωπο, κυρίως τέτοιες δύσκολες στιγμές για την πατρίδα μας, αποφασίσαμε να συμμετάσχουμε σε αυτή την πρωτοβουλία.

Μαζεύουμε λοιπόν, είδη πρώτης ανάγκης στις εγκαταστάσεις του σχολείου μας, μέχρι την Πέμπτη 14/9,  ώστε την Παρασκευή το πρωί, ο Σύλλογος να τα μεταφέρει σε κεντρικό σημείο.

Τα είδη που χρειάζονται άμεσα είναι :

εμφιαλωμένα νερά (κατά προτεραιότητα),

– συσκευασμένη τροφή έτοιμη για κατανάλωση (κονσέρβες, κομπόστες, φρυγανιές και παξιμάδια, μπισκότα, κρουασάν, μπάρες δημητριακών, παστέλια, χυμοί κτλ, ΟΧΙ μακαρόνια, ρύζι)

-είδη ατομικής υγιεινής (όπως πάνες, μωρομάντηλα, σερβιέτες, χαρτικά, χαρτιά υγείας κτλ

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συμπαράστασή σας,

Με εκτίμηση,

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Email επικοινωνίας συλλόγου γονέων και κηδεμόνων:

10oslykeiou@gmail.com