logo_football

θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας Άκη Τσιριγώτη

logo_football

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας επιθυμούμε να εκφράσουμε θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας Άκη Τσιριγώτη, παίκτη του Ολυμπιακού, ο οποίος συμμετείχε στην Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου Παίδων και εκπροσώπησε τη χώρα μας στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος EURO 2017 ? U-17 της UEFA στην Ανδόρα (15-20 Οκτωβρίου 2016). Οι παίδες της εθνικής μας υπό την καθοδήγηση του ομοσπονδιακού προπονητή Βασίλη Γεωργόπουλου επικράτησαν του Καζακστάν και της διοργανώτριας Ανδόρας, ενώ ηττήθηκαν από το Έιρε. Ο μαθητής μας πέτυχε το γκολ που μας χάρισε τη νίκη επί του Καζακστάν στο 55΄, ένα μόλις λεπτό μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο. Η χώρα μας προκρίθηκε στην Εlite Round της διοργάνωσης ως δεύτερη στη βαθμολογία και επάξια θα συνεχίσει στην επόμενη φάση. Ευχόμαστε όλοι μας ολόψυχα καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!